اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

گیاه چیست؟

 

حمیده احمدیان راد

گیاه

گياه موجود زنده اي است كه از فرایند فتوسنتز استفاده می کند. فرايندي كه در آن انرژي ناشي از نور خورشيد به انرژي شيميايي (غذا) تبديل مي شود. گياهان در كف شبكه غذايي هستند. آنها آتوتروف (يا توليد كنندگان- موجودات زنده اي كه غذاي خودشان را مي سازند) هستند. گياهان از نظر اندازه، شكل و نوع محيطي كه در آن زندگي مي كنند بسيار با هم متفاوتند.

ساختمان و كاركرد

ريشه ها گياه را در زمين محكم مي كنند و آب و مواد مغذي معدني را از زمين جذب مي كنند. برگ ها حاوي كلروپلاست هستند كه در آنها فتوسنتز رخ مي دهد. دي اكسيد كربن از منافذ داخل برگ ها جذب مي شود و اكسيژن به عنوان محصول فرعی فتوسنتز توليد و آزاد مي شود. سلول هاي گياهي يك ديواره سلولي سلولزي محافظ دارند (برخلاف سلول هاي جانوري كه فاقد سلولز هستند).

در زير ساختمان خارجي يك گياه گلدار را مي بينيد. 

ساختمان گیاه 

زاويه شاخه يا برگ با محوري (ساقه) كه شاخه يا برگ از آن خارج مي شود (axil): زاويه بين طرف بالاتر ساقه با يك برگ، شاخه يا ساقه برگ (دمبرگ)

جوانه روييده در كنار گیاه: جوانه اي كه در ميان زاويه شاخه با محوري كه شاخه از آن خارج مي شود (ساقه) ايجاد مي شود.

جوانه واقع در رأس: جوانه اي كه در نوك ساقه واقع شده. جوانه هاي واقع در نوك بافت هاي مخصوصي دارند كه منطقه رشد فعال نوك ريشه (apical (meristem ناميده مي شود و حاوي سلول هايي است كه مي تواند به ميزان نامحدود و نامعيني تقسيم شود.

گل: واحد مولد (توليدمثل) يك گياه گلدار است.

پايه گل: ساختاري كه تكيه گاه گل است.

گره (غده): بخشي از ساقه يك گياه كه از آن يك برگ،‌ شاخه يا ريشه هوايي رشد مي كند. همه گياهان گره هاي زيادي دارند.

ميان گره: منطقه اي از ساقه بين هر دو گره مجاور.

ساقه: (محور هم ناميده مي شود) تكيه گاه اصلي گياه است.

انشعاب (شاخه) كناري: يك انشعاب از ساقه يك گياه.

برگ: بخشي از گياه كه از يك گره (غده) در ساقه به خارج رشد مي كند. بيشتر برگ ها مسطح هستند و حاوي كلروپلاستند. وظيفه اصلي آنها تبديل انرژي نور خورشيد به انرژي شيميايي (غذا) از ميان فرايند فتوسنتز است.

دمبرگ (ساقه برگ): پايه يك برگ است كه برگ را به گياه وصل مي كند.

ريشه: ريشه ساختاري از يك گياه است كه آب و غذا را از خاك به دست مي آورد، انرژي را ذخيره مي كند و تكيه گاه گياه است. بيشتر ريشه ها از زير زمين رشد مي كنند.

ريشه اصلي: ريشه اصلي به طور مستقيم از زير گياه ادامه يافته.

كلاه ريشه: ساختاري در انتهاهاي (نوك) ريشه ها. كلاه ريشه، منطقه رشد فعال نوك ريشه را مي پوشاند و از آن محافظت مي كند.

منبع: http://www.enchantedlearning.com/subjects/plants/plant

تبلیغات در صفر بیست

   

 

پرسش


پروانه ها چگونه طعم چیزها را حس می کنند؟

این صفحه را در گوگل محبوب کنید