اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

کرمک چیست؟

دکتر مونا زارع

کرمک کرمک نوعی کرم است که باعث بیماری انگلی در انسان می شود. این کرم نام های مختلفی دارد. از جمله تردورم Treadworm، کرم سنجاقکی Pinworm، کرم نشیمنگاهی Seatworm و اکسیور. البته مردم عوام در ایران به آن کرمک می گویند (که بهتر است در بحث های علمی به کار برده نشود). نام علمی آن انتروبیوس ورمیکولاریس است.

این کرم شایع ترین کرم روده ای جهان است. اندازه کرم ماده 10 تا 13 میلی متر و اندازه کرم نر سه تا پنج میلی متر است. محل آن بیشتر در روده بزرگ است. در تمام دنیا و بین تمام طبقات اجتماعی و سنی دیده می شود. بخصوص در نواحی معتدل، در مکان های شلوغ مثل مهد کودک ها و خوابگاه ها بیشتر دیده می شود. چراکه به طور مستقیم و راحت منتقل می شود. طول عمر این کرم دو ماه است و در خارج از بدن انسان تخم گذاری می کند.

خارش مقعد تنها نشانه باارزش بالینی در تشخیص کرم است و اطراف مقعد حالت اگزما (حساسیت) پیدا می کند. اگر تعداد کرم ها زیاد باشد ممکن است به جدار روده آسیب برساند ولی اگر تعدادش کم باشد آسیبی نمی رساند. علایم عصبی هم مثل بی قراری، بدغذایی، بداخلاقی، بی خوابی و ... در بچه ها دیده می شود.

تخم این کرم (که می تواند باعث بیماری شود) را در همه جا در ملافه، قالی، وان حمام، میز، صندلی، کلاس درس و ... پیدا کرده اند. چون تخم این کرم بسیار سبک است و راحت پخش می شود.

بارها بچه ها این کرم را در مدفوع دیده اند که این خودش تشخیص را قطعی می کند و نیازی به آزمایش نیست (چون هیچ کرم دیگری این قدر ریز و زیاد نیست).

درمان این کرم ساده است. ولی پاکسازی آن از محیط کار بسیار دشواری است. چون تخم ها سریع منتقل می شوند.

کنترل و پیشگیری از بیماری

-بهداشت فردی

-شستن دست ها نقش کلیدی در جلوگیری از انتقال آن دارد.

-باید توجه داشت که تخم این کرم با این که سریع منتقل می شود ولی مقاوم نیست و خیلی زود از بین می رود.

-کودکان آلوده بهتر است لباس های زیر چسبانی بپوشند تا از تماس دست با مقعد جلوگیری شود.

-به منظور محافظت دیگران بهتر است افراد آلوده در مکان جداگانه ای بخوابند و لباس های زیر و ملافه آنها به دقت جمع آوری و شسته شود.

تبلیغات در صفر بیست

   

 

پرسش

جزر و مد
یک چرخه جزر و مد ماه چه قدر طول می کشد؟

این صفحه را در گوگل محبوب کنید