اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

برخی راه های دور کردن خطر گرم شدن زمین

حمیده احمدیان راد

گرم شدن زمینبا روند كنوني افزايش گازهاي گلخانه اي تلاش هاي جدي تري لازم است تا جلوي گرم شدن زمين و عواقب ناشي از آن گرفته شود؛ چراكه همين حالا سرزمين هايي از بنگلادش گرفته تا فلوريداي امريكا زير آب رفته اند. خشكسالي و گرماي ويران كننده، رود يانگ تسه در چين و رودهايي در اوكراين را سيلابي كرده است. بارش باران هاي شديد در هند و امريكاي شمالي نيز از جمله عواقب ناشي از گرم شدن زمين هستند. اگر بخواهيم بقيه نتايج گرم شدن زمين را ذكر كنيم، فهرست بلندبالايي مي شود.

با تمام اينها گازهاي گلخانه اي در حال بيشتر شدن هستند و به غلظت آنها دو بخش در ميليون در هر سال اضافه مي شود.

حتي اگر ميزان گازهاي گلخانه اي به همين ميزان كنوني يعني 387 بخش در سال باقي بماند باز هم موجب گرم شدن زمين به ميزان دو درجه مي شود. اين دو درجه بي خطر نيست و با همين دو درجه اثراتي منفي بر بسياري از مناطق و سيستم ها بر جا خواهد ماند. اما اگر زمين بيش از اين دو درجه گرم شود، تأثيرات جدي تر خواهد بود.

حالا تصور كنيد كه اگر افزايش گازهاي گلخانه اي به همين ميزان دو بخش در ميليون در هر سال ادامه يابد چه اثرات بدي در آب و هواي زمين به جا خواهد گذاشت. با اين حساب چه كاري مي توانيم انجام دهيم تا جلوي گرم شدن بيشتر از دو درجه زمين را بگيريم؟ دانشمندان توجهشان را بر يافتن پاسخ اين پرسش متمركز كرده اند. راه حل ها بطور عمده بر وضع ماليات بر دي اكسيد كربن توليد شده و پايان دادن به روند از بين بردن جنگل ها به منظور انجام كشاورزي متمركز است.

تراژدي در اين است كه در حال حاضر شانس زيادي براي اين كه زمين از دو درجه بيشتر گرم نشود وجود ندارد. اگر هم جهان 2/2 گرم تر شود از بين نمي رود منتها موضوع اين است كه در حال پيش رفتن به وضعيت فراتر از خطر هستيم.

این صفحه را در گوگل محبوب کنید