اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

موشک چیست و چگونه کار می کند؟

 

موشک ها موتورهایی هستند که نسبت به هر نوع موتور دیگری نیروی بیشتری تولید می کنند. یک موشک می تواند حدود سه هزار برابر موتور یک ماشین در شرایطی که ابعادشان با هم برابر است نیرو تولید کند.

بیشتر موشك های امروزی با سوزاندن سوخت نیرو تولید می كنند. این موشك ها، موشك های شیمیایی نامیده می شوند. موشك ها تركیبی از مواد شیمیایی به نام پیشران یا propellant را می سوزانند. پیشران موشك از یك سوخت مثل بنزین، كروزن kerosene یا هیدرو‍ژن مایع و ماده ای كه اكسیژن را تآمین می كند ساخته شده است. تأمین اكسیژن موجب می شود سوخت بسوزد و به موشك اجازه می دهد كه در فضا كار كند. یعنی جایی كه هیچ هوایی وجود ندارد.

یك موشك شیمیایی سوخت را در یك محفظه سوخت یا احتراق می سوزاند. سوزاندن، گازی را ایجاد می كند كه به سرعت منبسط یا پخش می شود. گاز در همه جهات در داخل موشك منتشر می كند. به هرصورت گازی كه به عقب موشك جریان می یابد از میان یك دهانه بیرون می رود. این گاز فرار موشك را رو به جلو هل می دهد.

بیشتر موشك های فضایی دو یا سه بخش دارند كه مرحله نامیده می شود. این موشك ها، موشك های چند مرحله ای نامیده می شوند.

هر مرحله یك موتور موشك و پیشران دارد. مرحله اول بالابرنده booster نامیده می شود كه موشك را پرتاب می كند. بعد از این كه مرحله اول بیشتر سوختش را می سوزاند، موشك این بخش را می اندازد و مرحله دوم را مورد استفاده قرار می دهد. موشك به این ترتیب هر مرحله را بعد از دیگری مورد استفاده قرار می دهد.

موشك های چند مرحله ای برای پروازهای طولانی نزدیك زمین و پروازهای به سوی فضا مورد استفاده قرار می گیرند.

آنها می توانند نسبت به موشك هایی كه تنها یك مرحله دارند به سرعت های بالاتری برسند. زیرا وزن این موشك ها با افتادن مرحله ها پس از تمام شدن پیشرانشان افزایش می یابد. یك موشك سه مرحله ای می تواند حدود سه برابر سریع تر از یك موشك یك مرحله ای كه همان مقدار سوخت را حمل می كند حركت كند.

تبلیغات در صفر بیست

   

 

این صفحه را در گوگل محبوب کنید