اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

    

نحوه ساخت آهن ربا و دلایل حرکات عجیب آن

حمیده احمدیان راد

مقالات مرتبط:

آهن ربا چگونه کار می کند؟اسرار آهن رباهانحوه ساخت آهن ربا و دلایل حرکات عجیب آن

بسياري از ابزارهاي الكترونيكي امروزي به آهن ربا نياز دارند تا كار كنند. اين تكيه بر روي آهن ربا نسبتاً‌ جديد است. به خاطر اين كه ابزارهاي جدید آهن رباهايي لازم دارند كه قوي تر از آنهايي باشند كه در طبيعت پيدا مي شوند. آهن ربای طبیعی يك شكل از آهن آهن ربایی شده است كه قوي ترين جذب كننده اي است كه در طبيعت به وجود آمده. این آهن ربا مي تواند اشياي كوچك مثل گيره هاي كاغذ را جذب كند.

تا قرن 12 مردم كشف كرده بودند كه مي توانند آهن ربا را مورد استفاده قرار دهند تا قطعه های آهن را مغنناطيسي كنند و يك قطب نما به وجود آورند. همين طور آهن رباي ساييده شده در طول يك سوزن يا عقربه آهني در يك مسير، سوزن را آهن ربایی مي كند. سپس موقعي كه این سوزن آويزان يا معلق مي شود خودش را در مسير شمال-جنوب تنظيم مي كند. درنهايت دانشمندی به نام "ويليام گيلبرت" توضيح داد كه اين تنظيم شمال-جنوب سوزن هاي آهن ربايي شده ناشي از حركت زمين است كه خودش مثل آهن ربای عظيمی با قطب هاي شمال و جنوب است.

اگرچه سوزن قطب نما به نوعی به همان قدرت بسياري از آهن رباهاي دايمي كه امروزه مورد استفاده قرار مي گيرند نيست، اما به طور کلی فرايند فيزيكي اي كه سوزن قطب نما را آهن ربایی مي كند و  نیز قطعات بزرگ آهن ربا با ترکیب نئوديميوم يكي است و به مناطق ميكروسكوپي ای دارد كه به نام حوزه هاي مغناطیسی (آهن ربایی) شناخته مي شوند بستگي دارد كه بخشي از ساختمان فيزيكي مواد فرومغناطيس مثل آهن، كبالت و نيكل هستند.

به طورکلی هر حوزه مغناطیسی به خودي خود يك آهن رباي ريز است. با يك قطب شمال و يك قطب جنوب. در يك ماده فرومغناطيس غير آهن ربایی، هر يك از نقاط قطب هاي شمال در مسيری تصادفي هستند و حوزه هاي مغناطيسي اي كه از مسيرهاي مخالف منشأ گرفته اند همديگر را خنثی مي كنند. به طوري كه مواد يك ميدان مغناطيسي شبكه اي توليد نمي كند.

اما برعکس در آهن رباها، بيشتر يا همه حوزه هاي مغناطيسي در يك مسير قرار گرفته اند. در نتیجه به جاي خنثی كردن يكديگر، ميدان هاي مغناطيسي ميكروسكوپي با هم تركيب مي شوند تا يك ميدان مغناطيسي بزرگ به وجود آورند و ميدان سراسري را قوي تر مي كنند. هر میدان مغناطيسي حوزه مغناطیسی از قطب شمالش به داخل قطب جنوبش از طرف جلوي ميدان گسترش مي يابد.

ماده فرومغناطیس غیر آهن ربایی
در یک ماده فرومغناطیس غیر آهن ربایی، میدان های مغناطیسی در مسیرهای تصادفی جهت گیری می کنند

اين توضيح مي دهد كه چرا شكستن يك آهن ربا به دو نيمه دو آهن ربای كوچك تر با قطب هاي شمال و جنوب به وجود مي آورد. همچنين توضيح مي دهد كه چرا قطب هاي مخالف همديگر را جذب مي كنند – خطوط ميدان، قطب شمال يك آهن ربا را ترك مي كنند و طبيعتاً وارد قطب جنوب ديگري مي شوند و اساساً يك آهن رباي بزرگ تر به وجود مي آورند. همين طور قطب ها همديگر را مي رانند چون خطوط نيرويشان در مسيرهاي مخالف حرکت مي كند و به جاي اين كه با هم حركت كنند با يكديگر تصادف مي كنند.

به طور کلی اتصال قطب شمال يك آهن ربا به قطب جنوب يك آهن ربای ديگر يك آهن ربای بزرگ تر به وجود مي آورد.

آهن ربا
در یک آهن ربا، بیشتر یا همه حوزه ها در یک مسیر جهت گیری می کنند

منبع: http://science.howstuffworks.com/magnet1.htm

تبلیغات در صفر بیست

   

 

پرسش

جنگل های بارانی آمازون
جنگل های آمازون در کدام کشور واقع شده است؟

واقعیت های خواندنی

 

جو زمين

////////////////////////////

نظریه تکتونیک صفحه ای

//////////////////////////// 

 

نقاشی روز

نقاشی وداع پوشکین با دریای سیاه

این صفحه را در گوگل محبوب کنید