اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

    

سياره ها براي كودكان

سیارات منظومه شمسی

ما انسان ها هزاران سال است كه از كره كوچكمان به جهان بزرگ بالاي سرمان نگاه مي كنيم. ستاره شناسان قديم، نقاط نوراني اي را مي ديدند كه به نظر مي رسيد همراه با ستارگان حركت مي كنند. آنها اين اشياء را سياره ناميدند.

 

منظومه شمسي به خورشيد و همه اشيايي كه اطراف خورشيد حرکت مي كنند گفته مي شود. يعني اين كه منظومه شمسي ما از يك ستاره یعنی خورشيد، هشت سياره، 138 تا ماه و تعدادي ستاره دنباله دار، سيارك ها و ديگر سنگ هاي فضايي تشكيل شده. برای آگاهی بیشتر درباره خورشید به مقاله خورشید برای کودکان مراجعه کنید.

 

منظومه شمسي ما بخشي از يك كهكشان به نام كهكشان راه شيري است و خورشيد در مركز منظومه شمسي قرار دارد. ستاره شناسان عقيده دارند منظومه شمسي 4.5 ميليارد سال قبل تشكيل شده است. خورشيد 99.8 درصد مقدار ماده (جرم) منظومه شمسي ما را در خود دارد. اين مقدار ماده زياد باعث شده كه خورشيد روي سيارات، ماهواره ها، سيارك ها، ستاره هاي دنباله دار و شهاب ها كشش جاذبه اي ايجاد كند. آنهايي كه به ستارگان نگاه مي كنند ستاره هاي دنباله دار با دنباله هاي درخشان و شهاب ها را هم در آسمان مي بينند. سيارك ها و ستاره های دنباله دار در مسير دايره اي به دور خورشيد مي گردند.

 

سيارات

سياره يك جسم فضايي بزرگ است كه نور ستاره اي را كه دور آن مي گردد بازمي تاباند.

هشت سياره اي كه منظومه شمسي ما را تشكيل مي دهند، تیر (عطارد)، ناهيد (زهره)، زمين، مريخ، مشتري، زحل، اورانوس و نپتون هستند (پلوتون هم يك سياره كوتوله است). پس زمين هم فقط يكي از اشيای منظومه شمسي است.

 

همه سيارات شبيه به هم نيستند. بعضي از آنها حتي جامد هم نيستند. سيارات منظومه شمسي ما به دو دسته سيارات داخلي تر و سيارات خارجي تر تقسيم شده اند. سيارات داخلي تر به خورشيد نزديك ترند. آنها كره هاي جامد تشكيل شده از سنگ مثل زمين هستند. سيارات داخلي تر عبارتند از تیر، ناهيد، زمين و مريخ. اين سيارات در 600 ميليون سال اول زندگيشان به وسيله شهاب سنگ ها بمباران شده اند. به خاطر همين است كه شما چاله هايي با اندازه هاي مختلف روي سيارات داخلي تر و ماه هايشان پيدا مي كنيد. (به حفره هاي روي ماه فكر كنيد.)

 

بشر در سال 1969 به ماه رفت تا سنگ ها و حفره هاي آن را مطالعه كند. در قرن اخير، مريخ پيماها درباره حفره هاي روي مريخ اطلاعاتي برای ما ارسال کرده اند. حتي روي زمين هم چاله هايي وجود دارد. زمين هم يك موقعي به وسيله شهاب سنگ ها بمباران شده بود و چاله هاي زيادي داشت. اما در مدت ميليون ها سال و شاید بیشتر، باد، باران، يخ و آب شكل سطح زمين را كه پر از چاله بوده تغيير داده اند. اما باز هم چاله هايي روي زمين پيدا مي شود.

 

سياره هاي خارجي تر سيارات گازي بزرگي هستند كه حلقه دارند. اين سيارات شامل مشتري، زحل، اورانوس و نپتون هستند. پس زحل تنها سياره اي نيست كه حلقه دارد. بين سيارات داخلي تر و سيارات خارجي تر يك كمربند سيارك ها است كه در آن سيارك ها به دور خورشيد مي گردند. بعضي از سيارات ماه هايي دارند. اما بعضي ها ماه يا قمر ندارند.

 

تیرپرسش

کدام 2 سیاره هیچ ماهی به دورشان ندارند؟

الف) مریخ، ناهید

ب) نپتون، تیر

ج) تیر، ناهید

د) مریخ، نپتون

تبلیغات در صفر بیست

   

 

پرسش

چه مدت طول کشید نیل آرمسترانگ به ماه برسد؟

واقعیت های خواندنی

 

جو زمين

////////////////////////////

نظریه تکتونیک صفحه ای

//////////////////////////// 

 

نقاشی روز

نقاشی وداع پوشکین با دریای سیاه

این صفحه را در گوگل محبوب کنید