اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

كج بودن محور زمين و به وجود آمدن فصل ها

فصل ها به خاطر تفاوت فاصله زمین از خورشید در طول سال به وجود نمي آيند (اين تفاوت ها به شدت كم است). فصل ها نتيجه كج بودن محور زمين هستند.

فصل های زمین

 

زمين يك بار در سال به دور خورشيد مي گردد. ولي چهار فصل در زمين به وجود مي آيد و درازي شب ها و روزها در هر فصل متفاوت است. اين تفاوت را كجي محور زمين باعث شده. محور زمين خطی فرضي است كه قطب هاي شمال و جنوب را به هم وصل مي كند. اما محور زمين مستقيم از بالا به پايين كشيده نشده. بلكه با حدود 23.45 درجه در مقايسه با صفحه مداري كج شده. اين كجي و حركت زمين به دور خورشيد باعث تغيير فصل مي شود.

 

درابتداي پاييز نيمه شمالي زمين به شكل كج از خورشيد رو برمي گرداند. در نتيجه نور خورشيد به شكل كمرنگي بر سراسر نيمه شمالي زمين گسترش پيدا مي كند و نيكره شمالي زمستان را تجربه مي كند. در همان زمان نور خورشيد به شدت روي نيمه جنوبي زمين مي افتد كه در حال گذراندن تابستان است. در ابتداي بهار، زمين به شكل كج به سمت ديگر خورشيد رو مي كند. حالا نيمه شمالي زمين به جانب خورشيد كج شده. نور خورشيد به شدت روي نيمه شمالي زمين مي افتد و نيمكره شمالي تابستان را تجربه مي كند. در همان زمان نور خورشيد روي نيمه جنوبي زمين كه زمستان را مي گذراند، كم شدت تر است.

 

به اين ترتيب موقعي كه قطب شمال به سمت خورشيد كج مي شود بخش شمالي زمين تابستان است با روزهاي بلند و شب هاي كوتاه. بعد از شش ماه زمين به سمت ديگر خورشيد حركت كرده است. نيمه شمالي حالا نسبت به خورشيد كج شده است و بخش شمالي زمين روزهاي كوتاه و شب هاي بلندي دارد.

 

اين كج بودن محور، به ما چهار فصل سال يعني بهار، تابستان، پاييز و زمستان را داده. چون محور كج شده، بخش هاي مختلف زمين در زمان هاي مختلف به جانب خورشيد جهت گيري مي كنند.

 

تابستان گرم تر از زمستان است. چون اشعه خورشيد در طول تابستان نسبت به زمستان در يك زاويه مستقيم تر به زمين مي رسد و همچنين به خاطر اين كه در تابستان روزها خيلي طولاني تر از شب ها هستند. در طول زمستان، اشعه خورشيد با زاويه زياد به زمين برخورد مي كند و روزها خيلي كوتاه هستند. اين تأثيرات ادامه نتايج كج بودن محور زمين هستند.

 

مدار زمين كاملاً گرد نيست. زمين در ابتداي پاييز اندکی به خورشيد نزديك تر است (زمستان در نيمكره شمالي) و در ابتداي بهار دورتر است. در ابتداي پاييز زمين در 91.4 ميليون مايلی يا 147.1 ميليون كيلومتري از خورشيد قرار دارد و در ابتداي بهار 94.5 ميليون مايل يا 152.1 ميليون كيلومتر از خورشيد فاصله دارد. اين تفاوت فاصله در مقایسه با گرم شدن و سرد شدني كه به خاطر كج بودن محور زمين به وجود مي آيد تأثير خيلي كوچك تري در ايجاد فصل ها دارد.

 

انقلاب تابستاني و زمستاني

 

انقلاب زمستاني در شروع زمستان كه كوتاه ترين روز سال است رخ مي دهد. انقلاب تابستاني نیز در شروع تابستان كه بلند ترين روز سال است رخ مي دهد. که این امر به دلیل زاویه محور دوران زمین به دور خود، نسبت به سطح مدار گردش زمین به دور خورشید است.

 

اعتدال بهاري و پاييزي

 

اعتدال بهاري و پاييزي روزهايي هستند كه طول روز و شب مساوي است. دو اعتدال سالانه موقعي رخ مي دهد كه خورشيد، استوا را به شكل صليب قطع مي كند.

 

اعتدال بهاري با شروع بهار در نيمكره شمالي و شروع پاييز در نيمكره جنوبي رخ مي دهد. اعتدال پاييزي با شروع پاييز در نيمكره جنوبي و شروع بهار در نيمكره جنوبي شكل مي گيرد.

نقاشی

نقاشی پاییز

(برای مشاهده تصویر کامل روی تصویر بالا کلیک کنید.)

تبلیغات در صفر بیست

اصطلاح روز

فرار مغزها هنگامی رخ می دهد که افراد با استعداد و بسیار ماهر به خصوص در جست و جوی آموزش های پیشرفته و یا اشتغال از یک مکان به مکان دیگر مهاجرت می کنند...

ادامه مطلب

این صفحه را در گوگل محبوب کنید