اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

    

قانون جاذبه نیوتن

ستاره شناسان دوران باستان، حركت ماه و سيارات را در آسمان محاسبه مي كردند. اما تا اواخر قرن هفدهم هيچ كس نتوانست اين حركت ها را به طور صحيح توضيح دهد. در اواخر قرن هفدهم، دانشمند انگيسي اسحاق نيوتن، ارتباط بين حركت اجرام آسماني و نيروي جاذبه اي كه اشيا را به سوي زمين می کشد، توضيح داد.

در سال 1665 موقعي كه اسحاق نيوتن 23 ساله بود، يك سيب در حال سقوط موجب به وجود آمدن پرسش درباره نيروي جاذبه براي او شد. نيوتن كشفش را در سال 1687 توضيح داد. وی با استفاده از قانون حركت سياره اي كه به وسيله ستاره شناس آلماني يوهان كپلر كشف شده بود، توضيح داد كه نيروي جاذبه خورشيد با دور شدن از آن كاهش مي يابد. به همين ترتيب او اين فرضيه را درباره زمين هم مطرح كرد. يعني اين كه نيروي جاذبه زمين هم با دور شدن از زمين كاهش مي يابد. نيوتن مي دانست كه نیروی جاذبه زمين، ماه را در مدارش به دور زمين نگه مي دارد و قدرت جاذبه زمين را برای جرمی در فاصله ماه نسبت به زمین محاسبه كرد. او با استفاده از فرضيه اش، نيروي جاذبه سطح زمين را محاسبه كرد. نتايج محاسبات او همان ميزان نيروي جاذبه اي بود كه به يك سيب هم شتاب مي داد.

قانون جاذبه نيوتن مي گويد كه نيروي جاذبه بين دو شيء نسبت مستقيم با جرمشان دارد. هرچه جرم افزايش مي يابد نيروي جاذبه بين دو شيء بيشتر مي شود. اين قانون همچنين مي گويد كه نيروي جاذبه بين دو شيء نسبت عكس با فاصله بين دو شيء دارد. براي مثال اگر فاصله بين دو شيء دو برابر شود، نيروي جاذبه بين آنها يك چهارم نيروي منبع يا سرچشمه مي شود. معادله قانون نيوتن عبارت از:

قانون جاذبه نیوتن

جايي كه F1 نيروي جاذبه اعمال شده از طرف شیء 1 روی شیء 2 (و بالعکس برای F2) است، m1 و m2 جرم هاي اشيا هستند ، r2 مربع فاصله بين آنها و G عدد ثابتی است.

در ابتداي دهه 20 ميلادي دانشمندان متوجه شدند كه تنها يك حركت را كه نمي توان از نظر رياضي با استفاده از قانون نيوتن توضيح داد. آن هم يك اختلاف اندك در مدار سياره تیر در اطراف خورشيد بود. مدار تیر– مثل مدارهاي سيارات ديگر به شكل يك حلقه پهن بيضي شكل است. خورشيد به طور دقيق در مركز اين بيضي نيست. بنابراين يك نقطه در مدار تیر وجود دارد كه از همه نقاط ديگر آن به خورشيد نزديك تر است. اما محل نزديك ترين نقطه هر بار كه تیر به دور خورشيد مي گردد اندكي تغيير مي كند. ستاره شناسان به اين تغيير، تغيير جهت محور اطلاق مي كنند.

دانشمندان از قانون نيوتن استفاده كردند تا اين اختلاف را اندازه گيري كنند. مقدار محاسبه شده اندكي با مقدار مشاهده شده متفاوت بود.

نظريه جاذبه اينشتين

در سال 1915، آلبرت اينشتين، فيزيكدان آلماني الاصل، نظريه فضا، زمان و جاذبه را تحت عنوان نظریه نسبيت عام ارايه داد. نظريه اينشتين به طور كامل مسير تفكر دانشمندان را درباره نیروی جاذبه تغيير داد. اما اين نظريه به جاي اين كه قانون نيوتن را نقض كند آن را بسط داد.

در بسياري از موارد نظريه اينشتين نتايجي را به همراه داشت كه تنها اندكي با نتايجي كه بر پايه قانون نيوتن بود متفاوت بود. براي مثال موقعي كه اينشتين نظريه اش را براي محاسبه انحراف مدار تیر مورد استفاده قرار داد، نتيجه محاسبه او دقيقاً با حركت مشاهده شده منطبق بود. اين موضوع اولين تأييد نظريه اينشين بود.

پایه تئوری اینشتین دو فرضیه است: یکی مرتبط با ماهیتی به نام فضا-زمان و دیگری تحت عنوان اصل بقای ماده و انرژی شناخته شده.

تبلیغات در صفر بیست

   

 

واقعیت های خواندنی

 

جو زمين

////////////////////////////

نظریه تکتونیک صفحه ای

//////////////////////////// 

 

نقاشی روز

نقاشی وداع پوشکین با دریای سیاه

پرسش


بوی ماه شبیه چیست؟

این صفحه را در گوگل محبوب کنید