اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

هشت پا

اختاپوس

کلمه اختاپوس معنی هشت پا می دهد. اختاپوس ها حیواناتی گوشه گیر با هشت بازو هستند. آنها در کف اقیانوس زندگی می کنند. بیش از 100 گونه مختلف از اختاپوس ها وجود دارند. اختاپوس غول پیکر (Giant octopus)  بزرگ ترین اختاپوس است. طول بدن این جانور نرم تن بسیار عظیم, از نوک یک بازو تا نوک بازوی دیگرش 23 پا یا هفت متر است و وزنش بیش از 400 پوند یا 182 کیلوگرم است. کوچکترین اختاپوس, اختاپوس کالیفرنیایی است که فقط 3.8 اینچ یا یک سانتی متر طول دارد.

ساختمان بدن: اختاپوس بدنی نرم و هشت بازو دارد. هر بازو دو ردیف بادکش برای مک زدن دارد. اگر اختاپوس یک بازویش را از دست بدهد, در نهایت دوباره برایش بازوی دیگری رشد می کند. اختاپوس خون آبی رنگ دارد. اختاپوس یک چشم در هر طرف سرش دارد و دید بسیار خوبی هم دارد. اختاپوس نمی تواند بشنود.

 

تغذیه: اختاپوس ها خرچنگ های کوچک و گوش ماهی ها, به علاوه بعضی از حلزون ها, ماهی ها, لاک پشت ها, سخت پوستان (مثل میگوها) و اختاپوس های دیگر را می خورند. آنها با بازوهایشان طعمه را می گیرند, سپس آن را به وسیله گزیدن با دهانه لوله سفت شان, فلج کردن شکار با یک سم عصبی می کشند و بعد طعمه را آرام فرو می دهند. اختاپوس ها اکثراً در شب شکار می کنند. فقط اختاپوس های حلقه-آبی سمی دارند که آن قدر قوی است که یک نفر را می کشد.

 

محفاظت: اختاپوس ها در غارها, فضاهای زیر سنگ ها, شکاف های روی کف دریا یا سوراخ هایی که زیر صخره های بزرگ حفر می کنند, زندگی می کنند. اختاپوس ها سنگ ها را کپه می کنند تا مقابل غارهای آنها سدی درست کند. غار از آنها در مقابل درندگان (مثل مارماهی ها) حفاظت می کند و مکانی را برای تخم گذاری فراهم می کند و مراقب آنهاست (یک اختاپوس مادر در طول یک تا دو ماه کامل چیزی نمی خورد و از تخم هایش مراقبت می کند). برای فرار از دست درندگان, اختاپوس ها می توانند جوهر سیاهی را به داخل آب فواره کنند, این به اختاپوس اجازه فرار می دهد. وسیله دفاعی دیگری که اختاپوس ها دارند, ایجاد تغییر در رنگ پوستشان است به نحوی که با زمینه مخلوط شود. اختاپوس با فوران آب به خارج از بدنش شنا می کند که به نوعی نیروی محرکه ای است که با فشار به بیرون کار می کند.

 

تبلیغات در صفر بیست

   

 

پرسش


پروانه ها چگونه طعم چیزها را حس می کنند؟

این صفحه را در گوگل محبوب کنید