اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

انگل ها چگونه موجوداتی هستند؟

 

دکتر مونا زارع

انگل به موجود زنده ای که برای به دست آوردن غذا یا مسکن، برای مدتی یا در تمام طول عمر از موجود دیگری استفاده می کند و به آن وابسته است انگل می گوییم. انگل ها طیف وسیعی از موجودات را شامل می شوند. از کرم هایی به طول ده متر تا "پریون ها" که از پروتئین تشکیل شده اند. میزبان انگل می تواند انسان، گیاه یا حیوان باشد. میزبان انگل گاهی اختصاصی است و گاهی ممکن است انگل چند میزبان داشته باشد. به عنوان مثال کرم کدو که در اصطلاح "تنیا" نامیده می شود، مشترک بین انسان و گاو است و می تواند در بدن هریک زندگی کند. به همین دلیل است که بعضی از بیماری ها بین انسان و حیوان مشترک است. مثل هاری، سیاه زخم و ... . به بیماری های مشترک بین انسان و حیوان زونوسیس Zoonosis می گوییم.

تقسیم بندی انگل ها

انگل ها به شکل سنتی به سه گروه تقسیم می شوند:

1)تک یاخته ها (پروتوزوآها)

2)کرم ها

3)بندپایان مثل ساس، کنه، کک که معمولاً در سطح بدن زندگی می کنند.

از نظر تاریخی بعد از دوره رنسانس، اول گروه کرم ها (شاید به خاطر این که بزرگترند) و در آخر گروه تک یاخته ها شناسایی شدند.

تمام بافت های بدن می توانند به عفونت های انگلی مبتلا شوند مثل پوست، روده و تیم عروقی و ... .

انگل ها سعی در کشتن میزبان خود ندارند. بلکه تلاش می کنند زندگی کنند و DNA خودشان را برای نسل های بعد به جا بگذارند.

مفاهیم زندگی انگلی

1)ارتباطی است بین دو موجود از گونه های مختلف.

2)غالباً به موجود کوچک تر انگل می گویند.

3)دلیل ورود انگل ها به بدن، به دست آوردن غذا و مسکن است.

4)انگل ها در میزبان، نسل های بعدی خود را تولید می کنند.

5)می توانند از بدن میزبان خارج شوند.

6)خاصیت تکثیر آنها از میزبان بیشتر است.

7)ارتباط انگلی یک ارتباط پویا و دینامیک است. یعنی تمام مدت با میزبان در حال ارتباط و تبادل است.

8)میزان صدمه به میزبان به عواملی چون سن میزبان، تعدا انگل ها، قدرت ایمنی میزبان (که تغذیه روی این مورد مؤثر است) بستگی دارد.

تبلیغات در صفر بیست

   

 

نظرسنجی

با کدام نظر موافقید؟

پرسش

حیوانات خانگی

آیا حیوانات خانگی می توانند برای صاحبانشان حساسیت ایجاد کنند؟

این صفحه را در گوگل محبوب کنید