نیروی الکتریکی بدن انسان چیست؟

 

رعدوبرقحالت منفی بودن، وضعیت در حال استراحت و طبیعی سلول های شما است. این امر هم به اندکی عدم تعادل بین یون های پتاسیم و سدیم داخل و خارج سلول مربوط است و این عدم تعادل زمینه ای را برای ظرفیت الکتریکی شما ایجاد می کند. غشاهای سلولی شما اغلب به عنوان دروازه سدیم- پتاسیم عمل می کند. این امر هم مکانیسم خیلی پیچیده ای دارد. اما توضیح ساده ای که درباره این دروازه ها و این که آنها چگونه بارهای الکتریکی تولید می کنند وجود دارد این است:

در زمان استراحت، سلول های شما یون های پتاسیم بیشتری نسبت به یون های سدیم دارند و یون های سدیم بیشتری در خارج سلول وجود دارد. یون های پتاسیم منفی هستند. بنابراین داخل یک سلول کمی بار منفی دارد. یون های سدیم مثبت هستند. بنابراین منطقه ای که بلافاصله در خارج غشای سلولی است مثبت است. در اینجا تفاوت بار به قدر کافی قوی وجود ندارد تا برق تولید کند. اگرچه این حالت استراحت است.

موقعی که بدن به فرستادن پیام از یک نقطه به نقطه دیگر نیاز دارد، دروازه ای را باز می کند. موقعی که دروازه غشا باز می شود، یون های سدیم و پتاسیم آزادانه به داخل و خارج سلول حرکت می کنند. یون های پتاسیم با بار منفی سلول را ترک می کنند و جذب مثبت خارج غشای سلول می شوند و یون های سدیم با بار مثبت وارد آن می شوند و به جانب بار منفی حرکت می کنند. نتیجه تعویض غلظت دو نوع یون و عوض شدن سریع جریان بار است. این وضعیت مثل تعویض بین یک و صفر است. این تلنگر بین مثبت و منفی یک ضربه الکتریکی ایجاد می کند. این امر باعث ضربه زدن به دروازه سلول بعدی می شود تا باز شود و بار دیگری را ایجاد کند و همین طور ادامه می یابد. در این مسیر، به عنوان مثال یک انتقال الکتریکی از یک عصب در انگشت پای شما به بخشی از مغزتان که درد را حس می کند انجام می گیرد.

از آن جایی که همه چیز به سیگنال های الکتریکی وابسته است، هر نوع اختلالی در سیستم الکتریکی بدن یک مشکل واقعی است. موقعی که شما یک شوک الکتریکی دریافت می کنید، کارکرد عادی سیستم بدن دچار وقفه می شود. یک شوک در سطح رعد و برق می تواند باعث توقف کار سیستم بدنتان شود. فرایند الکتریکی بدنتان دیگر نمی تواند کار کند یا بدن ممکن است با مشکلات دیگری مواجه شود. مثل تپش قلب، فقدان جریان خون به قلب که ضربان قلب را مختل می کند و موجب می شود که بخش های دیگر قلب شروع به ارسال تکان هایی کنند. همین است که بعضی وقت ها موجب می شود افرادی از بیماری عروق کرونر و یا باریک شدن شریان ها بمیرند. اگر قلب به طور دایمی منقبض شود، هرگز در حالت یک انقباض کامل قرار نمی گیرد و خون کافی به بقیه بدن نمی رود و این امر به از دست دادن اکسیژن و حمله قلبی احتمالی منجر می شود.

لازم به ذکر است که بدن انسان تنها می تواند بین ده تا صد میلی وات تولید کند. لامپ اشعه کاتدی حدود 25000 ولت برای ایجاد تصویر در تلویزیون نیاز دارد.

منبع: http://health.howstuffworks.com/human-body/cells-tissues/human-body-make-electricity1.htm

تبلیغات در صفربیست

طرح بشارت

 

نقاشی آسودگی

برترین نقاشی های جهان (برای مشاهده تصویر بزرگ تر روی تصویر بالا کلیک کنید)

جدیدترین مطالب

فضا

بدن انسان

جانوران و گیاهان

تاریخ و جغرافی

علوم و تکنولوژی

روانشناسی

این صفحه را در گوگل محبوب کنید