اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

نیروی الکتریکی بدن انسان چیست؟

 

رعدوبرقحالت منفی بودن، وضعیت در حال استراحت و طبیعی سلول های شما است. این امر هم به اندکی عدم تعادل بین یون های پتاسیم و سدیم داخل و خارج سلول مربوط است و این عدم تعادل زمینه ای را برای ظرفیت الکتریکی شما ایجاد می کند. غشاهای سلولی شما اغلب به عنوان دروازه سدیم- پتاسیم عمل می کند. این امر هم مکانیسم خیلی پیچیده ای دارد. اما توضیح ساده ای که درباره این دروازه ها و این که آنها چگونه بارهای الکتریکی تولید می کنند وجود دارد این است:

در زمان استراحت، سلول های شما یون های پتاسیم بیشتری نسبت به یون های سدیم دارند و یون های سدیم بیشتری در خارج سلول وجود دارد. یون های پتاسیم منفی هستند. بنابراین داخل یک سلول کمی بار منفی دارد. یون های سدیم مثبت هستند. بنابراین منطقه ای که بلافاصله در خارج غشای سلولی است مثبت است. در اینجا تفاوت بار به قدر کافی قوی وجود ندارد تا برق تولید کند. اگرچه این حالت استراحت است.

موقعی که بدن به فرستادن پیام از یک نقطه به نقطه دیگر نیاز دارد، دروازه ای را باز می کند. موقعی که دروازه غشا باز می شود، یون های سدیم و پتاسیم آزادانه به داخل و خارج سلول حرکت می کنند. یون های پتاسیم با بار منفی سلول را ترک می کنند و جذب مثبت خارج غشای سلول می شوند و یون های سدیم با بار مثبت وارد آن می شوند و به جانب بار منفی حرکت می کنند. نتیجه تعویض غلظت دو نوع یون و عوض شدن سریع جریان بار است. این وضعیت مثل تعویض بین یک و صفر است. این تلنگر بین مثبت و منفی یک ضربه الکتریکی ایجاد می کند. این امر باعث ضربه زدن به دروازه سلول بعدی می شود تا باز شود و بار دیگری را ایجاد کند و همین طور ادامه می یابد. در این مسیر، به عنوان مثال یک انتقال الکتریکی از یک عصب در انگشت پای شما به بخشی از مغزتان که درد را حس می کند انجام می گیرد.

از آن جایی که همه چیز به سیگنال های الکتریکی وابسته است، هر نوع اختلالی در سیستم الکتریکی بدن یک مشکل واقعی است. موقعی که شما یک شوک الکتریکی دریافت می کنید، کارکرد عادی سیستم بدن دچار وقفه می شود. یک شوک در سطح رعد و برق می تواند باعث توقف کار سیستم بدنتان شود. فرایند الکتریکی بدنتان دیگر نمی تواند کار کند یا بدن ممکن است با مشکلات دیگری مواجه شود. مثل تپش قلب، فقدان جریان خون به قلب که ضربان قلب را مختل می کند و موجب می شود که بخش های دیگر قلب شروع به ارسال تکان هایی کنند. همین است که بعضی وقت ها موجب می شود افرادی از بیماری عروق کرونر و یا باریک شدن شریان ها بمیرند. اگر قلب به طور دایمی منقبض شود، هرگز در حالت یک انقباض کامل قرار نمی گیرد و خون کافی به بقیه بدن نمی رود و این امر به از دست دادن اکسیژن و حمله قلبی احتمالی منجر می شود.

لازم به ذکر است که بدن انسان تنها می تواند بین ده تا صد میلی وات تولید کند. لامپ اشعه کاتدی حدود 25000 ولت برای ایجاد تصویر در تلویزیون نیاز دارد.

منبع: http://health.howstuffworks.com/human-body/cells-tissues/human-body-make-electricity1.htm

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.
این صفحه را در گوگل محبوب کنید