اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

دستگاه درون ريز (اندوكرین) چيست؟

دکتر مونا زارع

دستگاه مترشحه داخلي يا سامانه درون ريز (سيستم اندوكرين) شامل غدد يا بافت هايي است كه ترشحات تحريك كننده غدد يا بافت هاي ديگر را به درون خون تراوش مي كنند. سيستم اندوكرين مواد خاصي به نام هورمون ترشح مي كند. هورمون يك كلمه يوناني است و به معني «من برمي انگيزم» است.

دستگاه درون ريز نقش اساسي در كاركرد طبيعي دستگاه هاي ديگر و تنظيم فعاليت آنها دارد و هرگونه كم كاري يا پركاري هريك از اجزاي اين سيستم موجب اختلال يا بيماري اعضاي ديگر مي شود.

به طوركلي هماهنگي و يكپارچگي فعاليت بافت هاي مختلف تحت كنترل دستگاه عصبي و پيام هاي شيميايي به نام هورمون ها است كه به وسيله سلول هاي دستگاه درون ريز ساخته و آزاد مي شوند.

هدف هورمون ها ممكن است سلول، بافت،‌ اندام و يا كل موجود زنده باشد. هورمون ها داراي گيرنده هاي اختصاصي در سلول هاي هدف هستند. مزيت گيرنده ها در اين است كه به غلظت هاي بسيار اندك هورمون پاسخ مي دهند. هورمون ها در كاركردهاي مختلف بدن از قبيل توليد مثل، تكثير، رشد، متابوليسم، تنفس و به طوركلي در حفظ ثبات بدن نقش دارند.

دستگاه درون ریز

دستگاه اندوكرين (درون ريز) از چندين غده پراكنده در سرتاسر بدن تشكيل شده است. اين غدد از يك نوع سلول يا تركيبي از سلول ها به وجود آمده اند.

برخلاف غدد برون ريز (اگزوكرين) كه ترشحات خود را به وسيله مجرا خارج مي كنند (مانند غدد عرق)، غدد درون ريز محصولات اختصاصي خود يعني هورمون ها را وارد بافت پرعرق مي كند و هورمون ها به وسيله عروق خوني به قسمت هاي مختلف بدن حمل مي شوند.

غدد اختصاصي اندوكرين (درون ريز) عبارتند از:

هيپوفيز- تيروئيد- پاراتيروئيد- فوق كليه (آدرنال)- اپي فيز- جزاير لانگرهانس پانكراس- تخمدان- بيضه- جفت و سلول هاي انترواندوكرين DNES (سلول هاي انترواندوكرين به عنوان غده تك سلولي در ديواره دستگاه هايي از قبيل گوارش، تنفس و مخاط هاي ديگر وجود دارد).

این صفحه را در گوگل محبوب کنید