اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

بدن مردان چگونه است؟

حمیده احمدیان راد

با وجود این که به طور میانگین, مردان قوی تر و بزرگ تر از زنان هستند, اما مردان معمولاً مدت طولانی زندگی نمی کنند. این موضوع در همه کشورها صادق است. بعضی از محققان این نظریه را مطرح می کنند که این امر ممکن است به تفاوت های فیزیولژیکی بین زنان و مردان ربط داشته باشد. این موضوع همچنین ممکن است به راهی که مردان و زنان در ارتباطاتشان برمی گزینند مربوط باشد. زنان مایل اند تا شبکه های حمایتی قوی در اطرافشان بسازند که از آن در زمان بحران ها کمک بگیرند. این شبکه ممکن است کمک کند تا طولانی تر زندگی کنند.

به علاوه, طبق گفته سازمان بهداشت جهانی, مردان سه برابر زنان در حوادث رانندگی می میرند و دو برابر بیشتر از زنان غرق می شوند. پیاده های مرد بیشتر احتمال دارد که بر اثر برخورد خودروها بمیرند. سازمان بهداشت جهانی این را به این موضوع نسبت می دهد که مردان بیشتر از زنان احتمال دارد که در معرض خطر قرار بگیرند.

 

تفاوت بین مردان و زنان بیشتر از آن چیزی است که شما می بینید. مردان و زنان در سطح سلول ها با هم متفاوت اند. داخل هر سلولی از بدن شما دی ان ای (DNA) است که شبیه به کتاب راهنما برای همه ساختار بدن و عملکرد بدن شما عمل می کند. یک دی ان ای انسان شامل 23 جفت کروموزوم است. جفت بیست و سوم کروموزوم ها تعیین می کند که آیا شما مؤنث هستید یا مذکر. به جز در موارد نادر ناهنجاری, زنان دو کروموزوم ایکس X و مردان یک کروموزوم ایکس و یک کروموزوم ایگرگ Y دارند.

 

نکته خنده داری که بعضی وقت ها زنان می گویند این است که کروموزوم ایگرگ در واقع کروموزوم شکسته شده ایکس است. اگر شما به تصاویر کروموزوم های ایکس و ایگرگ نگاه کنید, می توانید ببینید که یک کروموزوم ایگرگ کسری از اندازه یک کروموزوم ایکس است. این کروموزوم در بدن انسان کوچک ترین کروموزوم بین همه کروموزوم هاست.

کروموزوم های مردان

نقشه کروموزومی یک مرد طبیعی

 

کروموزوم ایگرگ حاوی کمتر از 100 ژن است در حالی که کروموزوم ایکس بیش از 1000 ژن دارد. بعضی اوقات ژن ها از کروموزوم ایکس یک مرد جایگزین ژن های مشابه روی کروموزوم ایگرگ او می شوند که زمانی دانشمندان را از بابت این که کروموزوم ایگرگ ممکن است کاملاً از کار بیفتد نگران می کرد. همچنین دانشمندان باور داشتند که کروموزوم ایگرگ در حال کوچک شدن و جمع شدن است و در پنج میلیون سال آینده از سلول های انسان ناپدید می شود.

 

به هرحال, مطالعات جدید حاکی از آن است که کروموزوم ایگرگ هیچ جا نمی رود. شاید شروع کرده باشد به این که بیشتر شبیه به کروموزوم ایکس شود. اما این موضوع تازگی ندارد. از حدود 300 میلیون سال قبل که کروموزوم های جنسی برای اولین بار در سلول های بشر ظاهر شدند, کروموزوم ایگرگ کوچک تر شده چنان که بعضی از ژن ها که با کروموزوم ایکس مشترک شده اند, ناپدید شده اند.

 

اما چندین ژن, به ویژه آن ژن هایی که به تولید اسپرم و دیگر صفات مردانه مربوط اند, تنها روی کروموزوم ایگرگ جای گرفته اند نه روی کروموزوم ایکس. به عنوان مثال یک ژن که به عنوان منطقه تعیین جنسیت کروموزوم ایگرگ معروف است, فوران تستسترون را شروع می کند که این امر جنس مذکر را از جنس مؤنث متفاوت می کند.

 

کروموزوم ایگرگ شامل ژنی ست که با مغز مرتبط است. اگرچه دانشمندان دقیقاً تعیین نکرده اند که این ژن چه کاری را انجام می دهد. همچنین کروموزوم ایگرگ حاوی کپی هایی از بعضی از ژن های مهم تر است, اما از آن جایی که این ژن ها با ژن های یک کروموزوم ایکس همانند نیستند, به سادگی نمی توانند ژن های همسایه یعنی کروموزوم ایکس را جایگزین ژن های معیوب خود کنند. طبق گفته "استیو روزن" از انستیتو تکنولوژی ماساچوست, کروموزوم ایگرگ شاید برای دست کم 50 تا 60 میلیون سال دیگر به حیاتش ادامه دهد.

 

دانشمندان هنوز در حال کشف این موضوع هستند که تفاوت ها بین دی ان ای مرد و زن چگونه بر فیزیولوژی آنها اثر می گذارد.

 

منبع: http://people.howstuffworks.com/men3.htm

مقالات مرتبط:

مردان چگونه هستند؟

بدن مردان چگونه است؟

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

تبلیغات در صفر بیست

   

 

نظرسنجی

با کدام نظر موافقید؟

پرسش


کدام شکل نه اضلاعش موازی هستند و نه زوایایش با هم برابرند؟

این صفحه را در گوگل محبوب کنید