اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

آناتومی معده

دکتر مونا زارع

معده يك كيسه عضلاني است و از قسمت هاي حجيم لوله گوارش و بخش گشاد شده آن است. لوله گوارش لوله اي توخالي با قطري متغير است كه ويژگي هاي ساختماني مشترکي در سراسر لوله دارد و در قسمت هاي مختلف اين لوله ساختمان آن بر حسب كاركرد آن كمي متغير است. به طوركلي از نظر ساختمانی لوله گوارش از چهار لايه تشكيل شده است كه از داخل به خارج عبارتند از: مخاط، زير مخاط، لايه عضلاني، سروز.

 

محل قرارگیری معده

 

معده از يك طرف با مري و از طرف ديگر با دوازدهه (قسمت ابتدايي روده باريك) ارتباط دارد. معده در جنين در انتهاي هفته چهارم بارداري شروع به تشكيل شدن مي كند.

معده محلي براي ذخيره مواد غذايي، هضم و جذب جزيي آن است.

معده به طور مايل در قسمت بالا و چپ حفره شكمي قرار گرفته است. سطح قدامي فوقاني معده به جلو و بالا متمايل است و سطح خلفي تحتاني معده به عقب و پايين متمايل است. شكل معده به پر يا خالي بودن آن و وضعيت احشايي بستگي دارد كه آن را احاطه كرده اند. وقتي معده خالي است عمودي قرار گرفته و شبيه به حرف j است و در اشخاص چاق عرضي قرار مي گيرد. شكل معده را مي توان پس از بلع نمك باريم از طريق راديوگرافي مورد بررسي قرار داد.

معده اندامي است كه قابليت اتساع (گشاد شدن) زيادي دارد. طول آن در حدود 22.5 سانتي متر و ظرفيت آن در ابتداي تولد 30 ميلي لیتر، در ابتداي بلوغ يك ليتر و در سنين بالاتر از بلوغ 1.5 تا دو ليتر است.

 

ساختمان معده

 

معده دو مجرا دارد كه عبارتند از:

1-مجرای كارديا كه به انتهاي تحتاني مري متصل است. قطر این سوراخ به وسيله يك دريچه تنظيم مي شود. اين دريچه يک طرفه بوده و در حالات عادي اجازه برگشت مواد غذايي را از معده به مري نمي دهد. مجرای كارديا در مجاورت مهره يازدهم سينه اي قرار دارد.

2-مجرای پيلوريك كه به داخل دوازدهه باز مي شود.

تبلیغات در صفر بیست

   

 

پرسش

ایستگاه فضایی بین المللی
چه مدت طول می کشد با رانندگی به ایستگاه فضایی بین المللی برسیم؟

این صفحه را در گوگل محبوب کنید